STOP AGRESJI DROGOWEJ!

STOP AGRESJI DROGOWEJ!

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Można na nią przesyłać nagrane filmy obrazujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

W ostatnim czasie coraz powszechniejszym zjawiskiem jest rejestrowanie przebiegu jazdy przez kierujących pojazdami. Często publikowane są w Internecie filmy ukazujące nieprawidłowe zachowania kierowców na polskich drogach. W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu uruchomiła 11 lipca br. specjalną skrzynkę elektroniczną stopagresjidrogowej@wielkopolska.policja.gov.pl , na którą można przesyłać materiały świadczące o agresywnym zachowaniu kierowców poruszających się po drogach Wielkopolski.

Aby możliwe było pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym wraz z filmem należy przesyłać niezbędne informacje:
 

  •  data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  •  dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  •  dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.


Przekazanie Policji informacji o popełnionym czynie zabronionym ma wartość zawiadomienia, dlatego policjanci będą weryfikować przekazane dane, a w razie potrzeby je uzupełniać.


Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie WOJEWóDZTWA WIELKOPOLSKIEGO POWIADOM NAS!

  • Stop agresji drogowej
Powrót na górę strony