KPP Złotów

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - to proste!

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które jest dedykowane mieszkańcom, aby ułatwić możliwość zgłaszania nieprawidłowych zachowań, które zdarzają się cyklicznie w danym miejscu. Jak w praktyce to działa? Wyjaśniamy!

 2. Kolizja na parkingu i ucieczka

  Jak zachować się, gdy najedziemy na inny pojazd i doprowadzimy do jego uszkodzenia? Czy do stłuczki parkingowej należy wezwać policję? Jakie konsekwencje karne i ubezpieczeniowe grożą kierowcy za ucieczkę z miejsca kolizji?

 3. Zasady poruszania się hulajnogą elektryczną

  Jakie obowiązują zasady poruszania się hulajnogą elektryczną? Gdzie należy poruszać się hulajnogą elektryczną ? Czy potrzebny jest dokument uprawniający do jazdy na hulajnodze elektrycznej? Przypominamy najważniejsze zasady i przepisy.

 4. Nietrzeźwa matka wiozła dzieci do szkoły

  Blisko promil alkoholu w organizmie miała 35-letnia kobieta, która wiozła 2 dzieci samochodem do jednej ze szkół na terenie Złotowa. Mieszkanka gminy Złotów odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzą również, czy naraziła swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 5. 44-latek chciał się powiesić. Przygotował sznur z pętlą. Policjanci dotarli na czas

  W dniu 11 kwietnia na numer alarmowy zadzwonił zdesperowany 44-latek, który poinformował operatora, że chce popełnić samobójstwo poprzez powieszenie. Natychmiast o zgłoszeniu zostali powiadomieni policjanci z Komisariatu Policji w Krajence, którzy pojechali do mieszkania mężczyzny. Oficer dyżurny i patrol interwencyjny z miejscowego komisariatu wiedzieli, że liczy się każda minuta. Mieli bardzo mało czasu, ale dzięki szybkiej reakcji zapobiegli tragedii.

 6. Poszukiwany listem gończym miał przy sobie narkotyki

  Funkcjonariusze złotowskiej jednostki wraz z mundurowymi z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności ponad 4 lat. W trakcie zatrzymania okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Za posiadanie narkotyków usłyszał już zarzuty i trafił do zakładu karnego.

 7. 5 tys. złotych mandatu za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu

  Młody kierowca w miniony piątek, jeździł po Złotowie osobowym Fordem niedopuszczonym do ruchu, do którego zamontował tablice rejestracyjne przypisane do busa. Policjanci ze złotowskiej drogówki nałożyli na młodego kierowcę surowy mandat, a pojazd został odholowany.

 8. Kierowca i pasażer ciężarówki zatrzymani

  W zatrzymanym do kontroli drogowej pojeździe, policjanci z Komisariatu Policji w Krajence znaleźli narkotyki, które w rzeczach osobistych ukrył pasażer. Kierowca ciężarówki kierował pod wpływem narkotyków oraz użytkował pojazd bez zgody właściciela. Sprawą obu mężczyzn zajmie się Sąd.

 9. Spotkanie na strzelnicy

  W powiecie złotowskim Nadleśnictwo Lipka oddało do użytku strzelnicę sportową. Przedstawiciele Policji, Służby Więziennej, Koła łowieckiego i Straży Leśnej mieli okazję zwiedzić obiekt i omówić warunki użytkowania.

 10. KOLEJNE OSOBY OSZUKANE NA PORTALU OLX ORAZ METODĄ NA BLIK

  W ostatnich dniach przyjęliśmy zgłoszenia dotyczące oszustw na portalu OLX. We wszystkich przypadkach sposób działania sprawców był podobny. Nieświadomi użytkownicy portalu OLX wystawili do sprzedaży za nieduże kwoty przedmioty takie jak, żakiet, buciki dziecięce, biurko, czy też fotel. Sprawcy poprzez komunikatory uzyskali dane do konta pokrzywdzonych wysyłając fałszywy link do płatności. Straty jakie oszacowali zgłaszający to kwota łącznie ponad 8000 zł.

Powrót na górę strony