Aktualności

119 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 30.09.2022

Pomimo wielu apeli o stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych oraz zachowanie rozsądku za kierownicą, wciąż pojawiają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych. Jednym z nich był kierowca Fiata, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 119 km/h

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Pomimo wyokich kar, policjanci wciąż zatrzymują kierujących pędzących na "złamanie karku" i lekceważących przepisy.

Wczoraj policjanci Ruchu Drogowego ze złotowskiej jednostki, zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Złotów, 30-latka, który pędził w terenie zabudowanym w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, aż 119. Mundurowi zakończyli tę niebezpieczną jazdę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali kierujacemu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionym wykroczeniem, 30-letni mieszkaniec Piły został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tyś złotych. Do jego konta przypisano 14 punktów karnych.

 

Przypominamy :

Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześćiu miesięcy. Kolejne zatrzymanie do kontroli bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

 

Powrót na górę strony