Aktualności

Nocny pirat zatrzymany

Data publikacji 29.09.2022

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, miał kierowca który stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, wprowadzając auto w poślizg na rondzie w centrum Złotowa. Najechał na znaki drogowe, a jazdę skończył na skwerze z żywopłotem. W trakcie kontroli okazało się że posiadał przy sobie środki odurzające.

 

25 września około godziny 1:00 policjanci Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki, podjęli czynności wobec kierowcy pojazdu VW, który w Złotowie w centrum miasta na jednym z rond, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wprowadzając pojazd w poślizg, przez co najechał na znaki i urządzenia drogowe.

Siedzący za kierownicą mężczyzna, był wyraźnie pobudzony. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się że w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że posiadał przy sobie środki psychotropowe. Został zatrzymany, a następnie doprowadzony do szpitala gdzie przeprowadzono z nim badania na zawartość środków zabronionych. Pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca, noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Kolejnego dnia usłyszał zarzut prowadzienia pojazdu mechanicznego na drodze publicznej pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, posiadanie substancji psychoaktywnych oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

W trakcie przesłuchania 26 letni mieszkaniec gm. Zakrzewo przyznał się do posiadania i zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Stracił uprawnienia do kierowania, a za popełnone przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

mł.asp. Damian Pachuc

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.19 MB)

Powrót na górę strony