Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 02.08.2021

Podobnie jak w innych miejscowościach Wielkopolski również na terenie stanicy harcerskiej w Podgajach zorganizowany został, przy współpracy wielu służb i instytucji, piknik profilaktyczny. Wypoczywające dzieci oraz ich opiekunowie, mieli okazję zobaczyć pokaz akcji ratowniczej, przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, a także uzyskać porady przydatne podczas sezonu wakacyjnego.

 

 

   Wspólne przedsięwzięcie edukacyjne odbyło się wczoraj tj. 1 sierpnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, Straży Pożarnej, ratowników medycznych ze Służby Medycznej Malta Oddział Tarnówka, ratowników WOPR oraz organizatorów obozu pod nazwą „Obozowa Przygoda”,  zorganizowali piknik profilaktyczny na terenie stanicy harcerskiej w Podgajach.

   Jednym z głównych jego celów było zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczanie wypadków. Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb i instytucji rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa, przypomnieli podstawowe zasady, które młodzi ludzie powinni stosować podczas wypoczynku nad wodą. Nie zabrakło również prezentacji sprzętu policyjnego, a najmłodsi obozowicze mieli okazję  zapoznać się z platformą „Pyrek.pl”.

   Dodatkową atrakcją była inscenizacja przedstawiająca pokaz ratowania tonącego. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda akcja ratownicza, w jaki sposób udzielić pomocy osobie, która znalazła się w niebezpiecznej dla jej życia sytuacji,  a jednocześnie uświadomić sobie jakim nieobliczalnym żywiołem jest woda. Najważniejszym punktem było przypomnienie, jak powinna wyglądać reanimacja, którą w przypadku tonących osób rozpoczyna się od 5 wdechów.

   Odważniejsi mogli wziąć udział w konkursie wiedzy zorganizowanym przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Złotowie, każdy uczestnik konkurenci oprócz tego, że otrzymał nagrodę to mógł poszerzyć swoją wiedzę w tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji.

   Zobacz więcej zdjęć w galerii Pyrka:

https://pyrek.pl/kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-z-obozowiczami-ze-stanicy-w-podgajach/


 

Powrót na górę strony