Aktualności

Policjanci o bezpieczeństwie przed zbliżającymi się wakacjami

Data publikacji 18.06.2021

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. To właśnie teraz mundurowi szczególnie często spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o różnych aspektach bezpiecznych wakacji. W minionych dniach funkcjonariusze odwiedzili szkoły i przedszkola na terenie powiatu złotowskiego, gdzie przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań profilaktycznych. Tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz cyberprzestępczość

 

 

Ostatnie miesiące nie pozwalały na bezpośrednie spotkania z młodzieżą w szkołach. Działania ukierunkowane na edukację prawną i informowanie o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi były mocno ograniczone. Jak pokazuje doświadczenie to bezpośrednie spotkania i rozmowa z uczniami przynosi najlepsze rezultaty profilaktyczne. Przed wakacjami złotowscy mundurowi w sposób szczególnie aktywny spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by przybliżyć im tematykę bezpiecznych zachowań w czasie wolnym od nauki. Wszystko to ma sprawić, że wakacje upłyną radośnie i bez nieprzyjemnych sytuacji. Tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas wakacji, odpowiedzialność prawna nieletnich, cyberprzestępczość, bezpieczeństwo nad wodą czy kontakty z osobami nieznajomymi. Podczas każdego ze spotkań pojawiały się pytania, a wszelkie wątpliwości wyjaśniali mundurowi. Wiele pytań dotyczyło nowych przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się hulajnogami.

Wszystkim dzieciom i młodzieży już teraz życzymy bezpiecznych i mile spędzonych wakacji, które powinny obfitować w same radosne wspomnienia.

DP

 • Spotkanie w szkole w Tarnówce
  Spotkanie dzielnicowego w szkole w Tarnówce
 • Spotkanie w I LO Złotów
  Spotkanie profilaktyka w I LO Złotów
 • Spotkanie w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Złotowie
  Spotkanie mundurowych w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Złotowie
 • Spotkanie z uczniami SP3 w trakcie zajęć poza szkołą.
  Spotkanie z uczniami SP3 Złotów w trakcie zajęć w Nadleśnictwie
Powrót na górę strony