Aktualności

Spotkanie z mundurowymi przed wakacjami

Data publikacji 10.06.2021

Policjanci rozpoczęli cykl spotkań z młodzieżą i dziećmi przed wakacjami. Celem pogadanek jest przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zbliżających się wakacji oraz zasad spędzania wolnego czasu nad wodą.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego też w tym okresie przedwakacyjnym, mundurowi przeprowadzają spotkania z młodzieżą, w trakcie których przypominają zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Młodzież, z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji policjantów Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Podczas wizyt w placówkach mundurowi rozmawiali o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypomnieli, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci wskazali też na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Przypomnieli, że wakacje to doskonała okazja do wyjazdów poza granice Polski. Bez względu na to jaki jest powód wyjazdu,należy zawsze zachować czujność. Omówiono zasady jak nie stać się ofiarą handlarzy żywym towarem.

Ważnym elementem spotkań było również przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie teraz po wejściu w życie nowych przepisów precyzujących zasady poruszania się hulajnogą, urządzeniem transportu osobistego lub wspomagającego ruch.

Nie zabrakło również tematu spędzania wolnego czasu nad wodą. Policjanci przypomnieli, że woda to niezwykle groźny żywioł, który nie wybacza błędów i nawet obecność ratownika nie zwalnia nas z zachowania zdrowego rozsądku. Dlatego spędzając czas na wodzie bądź w jej bezpośrednim sąsiedztwie, musimy zachować szczególną czujność, rozwagę i racjonalnie oceniać swoje umiejętności pływackie.

Atmosfera jaka panowała podczas spotkań, szereg pytań i wątpliwości potwierdza potrzebę prowadzenia takich spotkań z młodzieżą, która z całą pewnością teraz ma już świadomość, że rozwaga to ich kapitał na przyszłość.

DP

  • na zdjęciu znajdują się policjanci w trakcie spotkań z młodzieżą
  • na zdjęciu znajdują się policjanci w trakcie spotkań z młodzieżą
  • na zdjęciu znajdują się policjanci w trakcie spotkań z młodzieżą
Powrót na górę strony