Aktualności

Znakowanie rowerów WIBEROO.PL

Data publikacji 09.06.2021

Od 1 czerwca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie ruszyła usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, który umożliwi mieszkańcom swobodny dostęp do danych roweru w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę wiberoo.pl. Usługa ta stanowi część projektu pod nazwą Regionalne Obserwatorium Zagrożeń - rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji

Okres od kwietnia do października to czas kiedy na naszych ścieżkach rowerowych, chodnikach i drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, dojazd do pracy czy przyjemna forma aktywności fizycznej. Jednakże należy pamiętać o tym, aby w trosce o bezpieczeństwo własne zadbać o swój rower. Ważne, aby znajdował się on we właściwym stanie technicznym, posiadał wymagane oświetlenie. Kończąc korzystanie z roweru należy pamiętać, aby go właściwie zabezpieczyć. Sprawą oczywistą jest wykorzystanie do tego przeznaczonej dla rowerów blokady. Dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą naszego roweru jest jego oznakowanie.

W tym celu od 1 czerwca 2021 roku ruszyła usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiając właścicelowi roweru swobodny dostęp do danych w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę www.wiberoo.pl.

By zarejestrować i oznakować rower potrzebne będą :

- dowód własności roweru

- pesel właściciela (osoba pełnoletnia)

- dane kontaktowe telefon / e-mail do właściciela

Pozostałe niezbędne do zarejestrowania i oznakowania roweru czynności wykonają funkcjonariusze odpowiedzialni za znakowanie.

Terminy i miejsce znakowania rowerów :

Od listopada 2021r istnieje możliwość oznakowania jednośladu w ustalonym dniu w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie. W celu rejestracji i oznakowania roweru, prosimy o kontakt telefoniczny w godz. 09:00-14:00 pod numerem: 477743239 i wcześniejszego  umówienia terminu znakowania. Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w systemie Wiberoo, właściciel jednośladu otrzyma na swój nr telefonu informację o rejestracji.


Złotów -


Krajenka -


Tarnówka -


Jastrowie -


Okonek -


Lipka -


Zakrzewo -


 

  • na zdjęciu widać logo policji oraz logo portali wiberoo.pl
Powrót na górę strony