Policyjne działania "Prędkość"
W sobotę 5 grudnia br. policjanci w całym kraju prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną pn. „Prędkość”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na fakt, że właśnie prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku. W działaniach wzięli także udział złotowscy funkcjonariusze. Na drogach powiatu złotowskiego pojawiło się więcej patroli w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Mundurowi ujawnili niemal 50 wykroczeń, wśród których niestety znaczna ilość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
W sobotę 5 grudnia br. od wczesnych godzin porannych policjanci w całym kraju prowadzili wzmożone kontrole prędkości i nadzór nad ruchem pojazdów w zw. z cyklicznie prowadzoną akcją pn. „Prędkość”.
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.
Właśnie aby eliminować takie zachowania, w sobotę na drogach powiatu złotowskiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. W ruch poszły mierniki prędkości. Drogi patrolowały oznakowane i nieoznakowane radiowozy.
Czy podróżujący przez nasz powiat stosowali się do ograniczeń prędkości. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie z efektów tych działań.
Wśród skontrolowanych tego dnia 47 kierujących w 47 przypadkach powodem było ujawnione wykroczenie drogowe. 31 kierowców nie zastosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zapowiadamy kolejne działania „Prędkość” w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na Naszych drogach.
Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności!