Pijana wiozła swoje 4-letnie dziecko
Niemałe kłopoty czekają 37-latkę, która będąc w stanie nietrzeźwości wiozła autem swoją 4-letnią córkę. Teraz nieodpowiedzialnej kobiecie grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności i konsekwencje związane z niewłaściwą opieką nad małoletnim dzieckiem.
Wczoraj, 28 lipca br. wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Lipce patrolowali teren gminy Zakrzewo. W jednej z miejscowości mijali osobowego forda, którego kierująca na widok radiowozu nagle gwałtownie przyspieszyła. Mundurowi nabrali podejrzeń i postanowili sprawdzić pojazd. Za kierownicą Forda Mondeo siedziała 37-letnia kobieta, która zaczęła tłumaczyć, że wyjechała tylko po zakupy do pobliskiego sklepu. Jej sposób zachowania jednoznacznie wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kobieta miała blisko trzy promile alkoholu w organizmie. W takim stanie nieodpowiedzialna 37-latka przewoziła swoją 4-letnią córkę
Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojca do czasu wytrzeźwienia matki, ale to dopiero początek kłopotów 37-latki. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kwestią niewłaściwego sposobu sprawowania przez nią opieki nad małoletnim dzieckiem zajmie się sąd rodzinny.
Brak rozsądku i wyobraźni – to najlżejsze słowo, jakim można określić zachowanie osoby, która wsiadła za kierownicę swojego pojazdu, choć wcześniej piła alkohol lub zażywała narkotyki. Kierowca, prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu czy narkotyków zasługuje na zdecydowanie mocniejsze określenia, ponieważ włączając się do ruchu staje się potencjalnym drogowym zabójcą, a prowadzony przez taką osobę samochód jest niczym broń wymierzona w osoby wokół. Każdego dnia robimy wszystko by eliminować takie osoby z ruchu drogowego.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.
Apelujemy do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze.
MF