Kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę
Policjanci kolejny już raz przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednego dnia aż 2 kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego ze złotowskiej komendy straciło prawo jazdy, za rażące naruszenie przepisów. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.
W tym szczególnym czasie, niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zapominają, że oprócz przestrzegania uregulowań prawnych związanych z walką z wirusem nadal mają obowiązek przestrzegania zasad, których łamanie często doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Znacznie mniejszy ruch na drogach sprawia, że niektórzy kierowcy lekceważą obowiązujące przepisy.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie pomimo istniejącego zagrożenia koronawirusem cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów.
Złotowscy policjanci 30 kwietnia br. zatrzymali kolejnych 2 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h.
Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych, zostali także ukarani wysoką grzywną w drodze mandatu karnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Złotów zatrzymany na terenie miejscowości Święta w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Mazda na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 105 km/h, czyli jechał aż o 55 km/h za szybko.
Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.