Policjant po służbie zatrzymał uciekającego pijanego kierowcę
Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. 67-latek, który jechał osobowym volkswagenem niszcząc po drodze znaki drogowe miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa policjantów nawet niebędących na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.
Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Funkcjonariusz 25 kwietnia br. wracając ze służby zauważył na ul. Staszica jadącego z dużą prędkością volkswagena, który poruszał się środkiem drogi. Jak się później okazało ten sam kierowca na ul. Norwida taranował znajdujące się na wysepkach znaki drogowe.
Policjant, wykorzystując dogodny moment i udaremnił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mężczyźnie i wezwał patrol Policji. Już pierwsze chwile interwencji pokazały, że podejrzenia policjanta były słuszne. Z mężczyzną był utrudniony kontakt. Miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźnie alkohol. Alkomat wykazał w organizmie 67-latka ponad dwa i pół promila alkoholu.
Mężczyzna niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Nie zapominajmy, że może być ona przyczyną ludzkich tragedii.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.