Spotkania w Szkole Katolickiej w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"
Na terenie Szkoły Katolickiej w Złotowie odbyły się spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas wizyty policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii uświadamiali młodzież jak niebezpieczne może być zażywanie narkotyków lub dopalaczy.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, a jej realizacja przewidziana jest w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia br. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.
W promowanie kampanii włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Podczas cyklicznych spotkań z młodzieżą policjanci uświadamiają młodym ludziom, że dopalacze i narkotyki to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Ostatnie z tego typu spotkań przeprowadzonych przez złotowskich policjantów odbyło się na terenie Szkoły Katolickiej w Złotowie.
Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.
Była to też wyśmienita okazja do zachęcenia młodzieży, aby swoje przyszłe zawodowe życie zawodowe związała z Policją. Mundurowi opowiedzieli o specyfice swojej pracy, wymogach, jakie należy spełnić, żeby zostać funkcjonariuszem, a także etapach postępowania kwalifikacyjnego. Policjanci opowiadali młodzieży o satysfakcji, jaką daje służba i możliwość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Na zakończenie spotkania młodzież miała możliwość porozmawiać z policjantami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i nurtujących ją pytań.