Aktualności

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach i narkotykach

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii złotowskiej komendy, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Krajence. Spotkanie zatytułowane „Wolni od uzależnień” miało na celu wskazać młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą ze sobą, narkotyki oraz substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywane dopalaczami.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Filipa Dziubka jest instytucją oświatowo-wychowawczą, która zajmuje się kształceniem i wychowaniem młodzieży. Do MOS-u trafia młodzież gimnazjalna, niedostosowana społecznie, wymagająca kształcenia specjalnego. Ośrodek sprawuje całodobową opiekę nad wychowankami, rozwija ich zainteresowania, współpracuje z rodzinami podopiecznych, uczestniczy w życiu społecznym środowiska. Instytucja prowadzi zintegrowaną działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Przygotowuje młodzież do samodzielnego i odpowiedzialnego życia. Oprócz nauki w Ośrodku młodzież uczestniczy w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjnych, psychoterapeutycznych i reedukacyjnych. Na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne, rozmawiali z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii asp. sztab. Alicja Fidler oraz sierż. sztab. Damian Pachuc. Głównym celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi, że życie wolne od substancji psychoaktywnych pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami. Funkcjonariusze poruszali m.in. kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji prawnych wynikających z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Czym są dopalacze i narkotyki ? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzieli wczoraj złotowscy policjanci. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne.
Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający policjanci chcieli ustrzec wychowanków krajeńskiego MOS-u przed czyhającymi zagrożeniami.

  • Policjantka Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii aspirant sztabowy Alicja Fidler prowadzi prelekcję z młodzieżą Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Krajence. Młodzież siedzi na krzesłach w auli.
    policjantka prowadzi prelekcję
  • Policjantka Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii aspirant sztabowy Alicja Fidler prowadzi prelekcję z młodzieżą Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Krajence. Młodzież siedzi na krzesłach w auli.
Powrót na górę strony