Aktualności

DEBATA – POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW

Data publikacji 29.03.2017

W dniu 28 marca br. w sali Krajeńskiego Ośrodka Kultury odbyła się DEBATA SPOŁECZNA - POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie.

Debaty społeczne na dobre zagościły w kalendarzu spotkań organizowanych przez złotowskich policjantów z mieszkańcami powiatu. We wczorajszej debacie uczestniczyła kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Kapelan złotowskiej policji, dzielnicowi powiatu złotowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Krajenka, przedstawiciele lokalnych samorządów członkowie stowarzyszenia „Aktywny Senior”, kadra pedagogiczna i uczniowie klasy o profilu policyjnym, przedstawiciele straży pożarnej oraz mieszkańcy miasta i gminy Krajenka.

Zaproszonych gości przywitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie podinsp. Robert Chwedczyk, dziękując wszystkim za przyjęcie zaproszenia do debaty.

Następnie asp. szt. Magdalena Piaszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mówiła o bezpieczeństwie osób starszych, omówiła metody stosowane przez różnego rodzaju oszustów oraz zwróciła uwagę jak nie stać się ich ofiarą.

Następnie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Jarosław Dobrzyński omówił zasady korzystania z interaktywnej aplikacji "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Przedstawił mieszkańcom dane obrazujące ilość zgłoszeń przekazanych złotowskiej policji przez mieszkańców, zachęcał wszystkich obecny do skorzystania z aplikacji podkreślając jednocześnie, że w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji Policji należy jednak w tradycyjny sposób dokonać telefonicznego zgłoszenia za pomocą linii alarmowej 997.

Następnie Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. Damian Korzeniowski omówił program "Dzielnicowy bliżej nas" i zasady działania aplikacji "Moja komenda". Omówił założenia nowego modelu pracy dzielnicowych..Podkreślał, że dzielnicowy ma być łącznikiem pomiędzy społeczeństwem a Policją. Kolejnym elementem nowego podejścia do służby dzielnicowego jest również uruchomiona aplikacja "Moja komenda". Bezpłatna usługa, za pomocą której w prosty sposób odnaleźć można najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak do niej dotrzeć czy też skontaktować się właśnie dzielnicowym, który opiekuje się naszym miejscem zamieszkania.

Następnie przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajence Maciej Kowalski omówił ogólne zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Podsumowując stwierdzić należy, że postulaty mieszkańców oraz wnioski wyciągnięte z ankiety którą wypełnili uczestnicy debaty, będą analizowane i realizowane przez policjantów podczas codziennej służby.

st. asp. Izabela Wrotek

 

Powrót na górę strony